Рекомендації ВООЗ
Скористайтеся техніками, що допоможуть підтримувати психічне здоров’я у складних обставинах
Високий рівень стресу впродовж тривалого часу негативно впливає на імунітет і здоров’я людини, погіршує когнітивні навички та виснажує. Важкі думки та почуття щодо обставин, які вас турбують, забиратимуть вас від своїх цінностей. Навіть у найскладніших життєвих обставинах, як-от війна, ми маємо змогу регулювати свій стан. Часто люди, що довго відчувають стрес, шукають способи заспокоїтися, які насправді погіршують життя і віддаляють від цінностей людини. Наприклад, вони стають агресивними до своїх близьких або замикаються від усіх,
Для того щоб навчитися справлятися зі стресом, потрібно засвоїти декілька технік. Вони допоможуть вам залишатися зосередженими в моменті, турбуватися про себе й відповідно мати сили, щоб підтримати інших. Ці навички не потребують особливих умов для практики, важливо тільки регулярно тренувати їх. Що більше практики, то ліпшим буде самопочуття.
Заземляємося
Коли ви потрапляєте на гачок своїх тривожних думок щодо подій навколо, страху за близьких і непевності щодо майбутнього, ви відсторонюєтеся від життя. Тоді вам складно працювати, робити буденні речі, ви не можете отримувати задоволення від того, що раніше вас тішило, наприклад, ранкової кави. Повернутися до життя і зосередитися на моменті допоможе заземлення. Вона дасть вам змогу зберегти себе й у моменти емоційних бурь і зосередитися на роботі, спілкуванні.
Відчіпляємося з гачка важких думок і почуттів
Коли нас охоплюють важкі думки та почуття, які ми називаємо негативними, зазвичай ми стараємося якомога швидше позбутися від них. Але популярні серед людей стратегії — сварки, звинувачення себе, алкоголь, ізоляція — зазвичай погіршують стан, вони лише ненадовго відволікають нас від наших турбот. Тож замість того, щоб тікати від своїх думок, слід перестати боротися з ними й відчепити себе з їхнього гачка.
Діємо згідно з власними цінностями
Ваші цінності — це те, якою людиною ви хочете бути, як хочете ставитися до світу й людей навколо. Навіть коли ваші життєві цілі стали недосяжними через обставини, ви можете жити згідно зі своїми цінностями. Наприклад, ви мали ціль захистити дисертацію, а цінність — бути людиною, що постійно дізнається щось нове. Тож тепер, коли немає змоги продовжувати писати роботу, ви досі можете навчатися новому від людей поруч, подкастів, книг тощо. Це важливо, оскільки коли ви продовжуєте діяти згідно з вашими цінностями, ви позитивно впливаєте на світ навколо.
Проявляємо доброту
Легше пережити скруту, коли поруч є друг, який підтримує. Часто ми перестаємо бути добрими до себе. Але в людини буде значно більше ресурсу для підтримки інших, якщо вона ставиться до себе добре й приймає свої почуття. Тож важливо не лише проявляти доброту до людей навколо, а й позбутися від деструктивних думок і почуттів всередині.
Створюємо простір
Окрім навички відчіплюватися з гачка своїх думок і почуттів, ми можемо створювати для них простір. Варто ставитися до свого стану, як до погоди — буває сонячно, буває гроза, але вони не визначають небо, вони лише займають якусь частину його простору. Так і ваші негативні емоції, сумніви чи біль не визначають вас повністю, адже вони постійно змінюються, а ви залишаєтеся собою.
Не забувайте тренувати ці навички щодня. Оберіть час, коли ви будете заземлятися щодня, заплануйте маленькі добрі справи на щодень та роботу, що наближатиме вас до своїх цінностей. Повертайтеся до цієї статті й перечитуйте, щоб пригадати важливі моменти. Пам’ятайте, що коли ви турбуйтеся про свій стан, ви турбуєтеся про свою громаду. Бережіть себе!
Немає коментарів:
Дописати коментар