Науково-методична діяльність

БП НРЦ Святого Миколая є експериментальним закладом, тут реалізовуються два науково-педагогічні експерименти:
- Освітньо-соціально-культурний центр (ОСКЦ) для дітей з особливими освітніми потребами, які навчаються на інклюзивній чи індивідуальній формі навчання в закладах освіти.
- "Допрофільна середня освіта за професійним спрямуванням для дітей та молоді з особливими освітніми потребами в умовах багатопрофільного навчально-реабілітаційного центру"
На основі проведеної роботи педагогічним колективом був написаний посібник «Виховати особистість» з досвіду роботи НРЦ Святого Миколая, матеріали якого схвалено науково-методичною радою ЛОІППО (протокол від 19.02.19 №1-14) та
методичні рекомендації для психологів, дефектологів та інших педагогів, що працюють з дітьми з особливими освітніми потребами  «Емоційний інтелект дитини: технології розвитку», матеріали яких схвалено науково-методичною радою ЛОІППО (протокол від 12.12.19 №5-2). 


Окрім цього педагогічний колектив працює над змістовим наповненням нового посібника з Арт-терапії.

У 2021 році педагоги закладу написали програми для нового проекту "Допрофільна середня освіта за професійним спрямуванням для дітей та молоді з особливими освітніми потребами в умовах багатопрофільного навчально-реабілітаційного центру"

Науково-методична діяльність:

 



Участь у науково-методичному семінарі «Дошкільна освіта дітей з особливими освітніми потребами: програмно-методичне забезпечення»





Співорганізатори та  спікери дводенного фестивалю "MEET UP NEOІНКЛЮЗІЯ", який відбувся у м. Києві в Київському палаці дітей та юнацтва і тривав 12-13 грудня 2023р. 




Участь у конкурсі "Кращі інклюзивні практики України-2023". Дві наші шкільні проекти-фіналісти - "Теплиця" і "Театр тіней".





Участь у Всеукраїнській науково-практичній конференції "Безпека і здоров'я учасників освітнього процесу в умовах сьогодення"



   Участь в IX Міжнародному конгресі зі спеціальної педагогіки і психології "Освіта осіб з особливими освітніми потребами в умовах миру і війни", який організували та проводили науковці Інституту спеціальної педагогіки імені Миколи Ярмаченка НАПН України в м. Києві. 




 Участь у проведенні навчання для асистентів дитини, які розпочнуть свою професійну діяльність з дітьми з ООП в інклюзії. Навчання проведено на базі ВОНА хаб. Львів за ініціативи Львівського обласного центру соціальних служб.




Конференція MEET UP "NEOІНКЛЮЗІЯ" "Сучасний контент, інноваційні технології у роботі з дітьми з особливими освітніми потребами", яка організована Київським палацом дітей та юнацтва, а також Відділом навчально-методичної роботи та дистанційної освіти.

Проект "Методична підтримка освітньо-корекційного процесу дітей з ООП". Проектом передбачено створення, формування та видання практичних зошитів для роботи з дітьми, які мають особливі освітні потреби. Кожен зошит містить наочні матеріали та практичні завдання, розроблені з урахуванням особливостей та рівня розвитку учнів нашого БП НРЦ.






Участь у всеукраїнському науково-методичному семінарі "СУЧАСНЕ ДОШКІЛЛЯ: ЗМІСТ, ОРГАНІЗАЦІЯ ТА СУПРОВІД НАВЧАННЯ ДІТЕЙ З ОСОБЛИВИМИ ОСВІТНІМИ ПОТРЕБАМИ", який організовано Інститутом спеціальної педагогіки і психології імені Миколи Ярмаченка НАПН України (Відділ освіти дітей з порушеннями інтелектуального розвитку)

Обласний семінар-практикум для вчителів та асистентів інклюзивного навчання на тему: "Забезпечення ефективності освітнього процесу дітей з особливостями психофізичного розвитку в умовах інклюзії". (04.05.2023р.)

У співпраці з Львівським обласним центром соціальних служб та Департаментом соціального захисту населення Львівської ОДА сьогодні наш БП НРЦ прийняв практикантів, які проходять навчання для асистентів дитини з територіальних громад Львівщини. 

Участь у проведення навчання для асистентів дитини, які невдовзі розпочнуть свою професійну діяльність з дітьми з ООП інклюзивної форми навчання.
 
Участь у дводенній онлайн Міжнародній науково-практичній конференції на тему: "Міжнародний досвід застосування Каністерапії: виклики, результати та перспективи".

 
Участь у ІІ Всеукраїнській практико-орієнтованій платформі 
"Освітній вектор: допомога, підтримка, навчання дітей з порушеннями інтелекту та комплексними порушеннями розвитку в умовах воєнного стану в Україні"












Науково-практичний семінар «Психолого- педагогічна підтримка дітей з інтелектуальними та комплексними порушеннями розвитку в умовах воєнного стану в країні».

Переможці за підсумками обласного конкурсу «Інноваційні програми та дидактичне забезпечення для осучаснення освітнього процесу - 2021» у номінації «Навчальні програми предметів для спеціальних закладів»








Прийняття волонтерок в рамках міжнародної програми стажування «Global Volunteer» AIESEC разом з Всеукраїнською молодіжною громадською організацією «АЙСЕК в Україні»


У 2021 році педагоги закладу брали участь у міжнародному конкурсі "Україна без кордонів", де отримали одразу чотири нагороди в номінації "Кращі інклюзивні практики України - 2021". З них два проекти отримали гран-прі і два - перші місця. 








Дуже цікавий та насичений форум “Нова українська школа в умовах сучасності” відбувся сьогодні з ініціативи ГО ІЦ “Ініціатива” (20 лютого 2020р.) Висвітлення теми
“Формування освітнього корекційно-розвиткового середовища та сприятливих умов для всебічного розвитку дітей з особливими освітніми потребами” (Лукачук І.Д.)



ІІІ Міжнародна науково-практична конференція "Актуальні проблеми ортопедагогіки, ортопсихології та реабілітології", м. Запоріжжя (4 жовтня 2019р.)
Мали за честь представити особливості роботи, досягнення та перспективи НРЦ Святого Миколая, зокрема, спільний проект з Кафедрою ортопедагогіки, ортопсихології та реабілітології, Факультету спеціальної та інклюзивної освіти, Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова та асоціацією іпотерапевтів України з впровадження іпотерапії в спеціальних закладах освіти на державному рівні.
Детальніше за посиланням:


Ділимося досвідом у Радехівській районній школі мистецтв ім. митрополита А.Шептицького,
науково-практичний семінар «Комплексний психолого-педагогічний підхід у роботі з дітьми з особливими освітніми потребами: соціальна адаптація, комунікація, навчання» (
31 травня 2019р.)
Детальніше за посиланням:


Міжнародний семінар ознайомчого формату "РАС (розлад аутичного спектру) і імунотерапія" (22 листопада 2019р.) Доктор медичних наук та поважний вчений і розробник Тошіо Інуі (Inui Toshio ) які приїхали до нас із м. Осака, Японія, разом зі своєю командою - доктором медичних наук, вченим -директором центру дослідження клітин «Saisei Mirai»(CPC) Кєнтаро Кубо (Kubo Kentaro) і неймовірним їх помічником Іриною Корчагіною (Korchagina Irina) презентували принцип передової імунотерапії, розробленою клінікою доктора Inui Toshio „Saisei Mirai” у співпраці з 6 відомими університетами Японії (Tokushima University, Konan University, Tottori University, Kobe University, Kyoto Prefectural University of Medicine, Kagoshima University) і представили реальну можливість покращити стан дитини з розладом аутистичного спектру за допомогою активації макрофагів.
Детальніше за посиланням:


Написання Проекту по впровадженню іпотерапії (8 серпня 2019р.) за участі Анни Заплатинської (кандидат педагогічних наук, завідуюча кафедри ортопедагогіки, ортопсихології та реабілітології Факультету спеціальної та інклюзивнох освіти НПУ ім. П. М. Драгоманова) та Ганни Бураго (президент
Детальніше за посиланням:

Семінар «Комплексний психолого-педагогічний підхід у роботі з дітьми з РСА: соціальна адаптація, комунікація, навчання» (м. Дрогобич) за участі головного позаштатного експерта департаменту охорони здоров’я ЛОДА, дитячого психіатра Алли Петрів, організований для фахівців ІРЦ та вчителів інклюзивних класів.
Детальніше за посиланням:
Семінар «Психологічні проблеми дітей з аутизмом в закладі освіти та вдома. Шляхи їх вирішення» (
18 квітня 2019 р.) за участі Консула провідної європейської організації Аутизм Європа, засновника Міжнародної ГО «Фонд допомоги дітям з синдромом аутизму «Дитина з майбутнім» Інни Сергієнко, директора фонду Галини Лозової та директора з розвитку фонду Ірини Сергієнко.
Детальніше за посиланням:


Обласний семінар-практикум для методистів закладів позашкільної освіти «Інклюзивна освіта в закладах позашкільної освіти: реалії сьогодення. Педагогічний барометр» (13 лютого 2019р.)
Детальніше за посиланням:


Обласний науково-практичний семінар "Підтримка моделі позитивної поведінки дітей з порушеннями інтелектуального розвитку в умовах інклюзії" (16 січня 2019р.)
Дякуємо доповідачам Ігорю Корнієнко, Оксані Марциняк-Дорош, Наталії Ничті, Оксані Тарасюк за цікаві, продуктивні та інформаційні доповіді.
Детальніше за посиланням:


Обласний семінар практичних психологів закладів освіти обласного підпорядкування на тему: «Арт-терапія як ефективний засіб соціалізації дітей з особливими освітніми потребами в сучасних умовах» (02.12.2015р.)
Детальніше за посиланням:
      


    В НРЦ Святого Миколая діють методичні комісії педагогічних працівників. Це важливі структурні підрозділи науково-методичної служби закладу освіти, які здійснюють методичну роботу, що сприяє підвищенню рівня фахової майстерності педагогів.

Плани роботи МК на 2023-2024н.р.

Плани роботи МК 2022-2023н.р.:


Немає коментарів:

Дописати коментар